pul biber yoğurt limon kullananlar

Limonlu yoğurt kürü ile zayıflama uygulaması en az iki 2 hafta kesintisiz olarak devam edecek. Uygulama sürecinde etkisini ilk bir haftadan sonra görmeye başlayacaksınız. Uzmanlar üstünden da belirtilen kıymetli nokta şudur: ” zayıflamak demek vücutta biriken sık yağların yakılması anlamına gelmektedir. Yani su kaybederek ve kas eriterek de kilo vermek mümkün fakat bu sağlıklı bir zayıflama değildir. Bu nedenle yağ yakımını kolaylaştıracak besinler tüketmeniz bile kilo vermeniz için güzel bir başlangıç olacaktır. İşte yoğurt limon kürü yağ yakarak zayıflama sürecini hızlandırarak 3-4 haftada 6-7 kilo vermenize vesile olacaktır. Yoğurt limon kürü uygulanırken dikkat edilmesi gereken noktaları metnin sonunda yazdık. Daha hızlı netice almak için onları da okumanızda fayda var. ( 2-3 haftada 7-8 kilo vermek mümkün )

Pul biberli limonlu yoğurt kürü veya zerdeçallı limonlu yoğurt kürü malzemeleri:

İnternette genel olarak yoğurt kürü pul biberli olarak verilmiş.eğer pul biberli yoğurt kürünü deneyecekseniz, çok kaliteli pul biber temin etmenizde fayda var. Fakat bizim önerimiz zerdeçal yoğurt limon kürü uygulamasını denemenizdir. Zerdeçal, özellikle karaciğerde birikmiş olan yağların yakılmasında ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde çok etkili bir baharattır.

Yarım limon
3 yemek kaşığı az yağlı yoğurt ( doğal yoğurt olması daha etkili sonuçlar verebilir ama hazır yoğurtta kullanabilirsiniz )
Yarım çay kaşığı kadar zerdeçal ( zerdeçal karaciğer yağlanmasına kullanılan çok etkili bir baharat türüdür. Zerdeçal bulamadıysanız yoğurt kürü uygulamasını 1 çay kaşığı hakiki pul biber ile de yapabilirsiniz. Isterseniz pul biberi az miktarda zerdeçalla karıştırabilirsiniz. Tercih sizin )
Yoğurt limon kürü nasıl ve ne zaman yapılır?

Yapılışı: Yoğurt kürü’nü yaparken, yarım limon suyunu, yoğurdu ve pul biberi (veya zerdeçalı ) temiz bir kapta karıştırıyoruz.

Uygulanişi: Gece yatağa yatmadan yarım saat kadar önce yoğurt limon karışımı tüketilir. Bu karışım tüketildikten sonra kesinlikle bir şey yemeyin.

Pul biberli veya zerdeçallı limonlu yoğurt kürü tek başına kesinlikle işe yaramamaktadır. Yoğurt kürü uygulanırken etki göstermesi için altda belirttiğimiz tavsiyelere mutlak surette uymanız gerekmektedir. Bazı sitelerde tek başına yoğurt kürünün zayıflatıcı etkisinden bahsedilmiştir. Böyle bir şey mümkün değildir.

Yoğurt limon kürü uygularken dikkat edilmesi gereken noktalar

+ hareket miktarınızı arttırın: Ilk başta hareketsiz bir yaşam alışkanlığı arasında insanın kilo vermesi matematiksel olarak çok zordır. Ötürüsıyla, yoğurt limon kürü uygulamasını denediğinizde günlük hareket miktarınızı arttırmanız gerekir. Günlük 30 dakika yürüyüş yapın, evden dışarı çıkmıyorsanız günlük ev temizliği gibi efor sarfedeciğiniz uğraşlar edinin.

+ bağırsaklarınızı harekete geçirin: Egzersiz en iyi bağırsak çalıştırıcısıdır denebilir. Ama eğer bağırsak hareketleriniz zayıfsa, size önerimiz sabahları aç karına bir tane kuru kayısı tüketmeniz. Bunun haricinde günde bir yada iki tane keçiboynuzu tüketmeniz bağırsak ve sindirim sisteminize müthiş etki edecektir. Bağırsak sisteminiz tıkalıysa, sırf bağırsakları temizleyerek dahi bir miktar kilo vermeniz mümkündür. Yeterli su almayı da ihmal etmeyin. ( günde ort. 1,5 litre ) bunun haricinde yoğurt limon karışımı bağırsak hareketlerinizi de değişikliğe yardımcı olacaktır.

+ yoğurt kürü ile zayıflama sürecinde sizlerden bir ricamızda tuzu, beyaz şekeri, beyaz ekmek ve rafine un ürünlerini ( makarna katılmak ), hamur işi tatlıları, kızartma ürünlerini ve hazır gıdalarla işlenmiş et ürünlerini büyük oranda kesmeniz. Bu ürünler yerine bol yeşillikler, sebze ve temiz et ürünleri, balık, kuru meyveler, tuzsuz her tür çerez yiyebilirsiniz. Bu önerilerimizi dikkate alırsanız, bir ay gibi kısa bir sürede başta iç organlarınızda yaşanan değişim cildinize yansıyacak, bir yandan zayıflarken bir yandan ışıl ışıl bir cilde sahip olacaksınız.

+ hamile kadınların doktor tavsiyesi dışında kür uygulamasını uygun bulmuyoruz. Aynı halde emzirme döneminde ki kadınlarında yoğurt kürü için doktor tavsiyesine başvurmaları. Hamilelik ve emzirme dönemi hassas bir süreçtir ve asla şansa bırakılmamalıdır.

Dipnot:

Bunun haricinde yoğurt limon karışımının şeker hastaları için iyi geldiğini iddia edenlerde var. Yoğurt limon kürü uygulamasında olduğu gibi akşam yatmadan önce bir kase yoğurda limon suyu eklenerek hazırlanan yoğurt limon karışımının yenmesi gerekiyor. Bu uygulama kan şekerini dengeliyor. Zaten kan şekerinin normal dengelerde bulunması kilo kontrolü için önemli bir kuraldır.fakat şeker hastalarının limon yoğurt karışımını uygulaması için doktor tavsiyesi koşultır diyoruz.

Sivilceler için yoğurt limon maskesi ( yoğurt maskesi )

Limon yoğurt kürü uyguladığınız süre süresince iki günde bir kez bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz. Yağlı bir cildiniz yada sivilce ve siyah nokta gibi sorunlariniz varsa bu maske tam sizlik. Limonlu yoğurt kürü için hazırladığınız karışımdan akşamları yatmadan yarım saat kadar önce bir miktar alıp yüzünüze hafif masaj yaparak iyice yedirin. 15 dakika kadar bekleyip yüzünüzü temizleyin.

Önemlİ uyari: Kilo sorununiz bir sağlık sorunu neticesinde oluşuyorsa ilk baştalimon yoğurt kürü uygulaması için doktorunuza danışmanızda fayda var. Bunun haricinde; Yoğurt, limon, zerdeçal veya pul biber kullanımı doktorunuzca kısıtlanmışsa yoğurt kürü için doktorunuzun tavsiyesini almanızda fayda var. Mide ve gastrit rahatsızlıklarında pul biber ve zerdeçal kullanmamanızı öneririz. Yalnızca yoğurt ve limonla karışımı ile devam edebilirsiniz. Hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlar hangi kürü uygularsa uygulasın kesinlikle doktor tavsiyesi ve onayı koşultır.

x

Check Also

yorum

Gluco Gen

Gluco Gen Nedir Glucogen bir gıda takviyesidir. Web sitemiz ürünün resmi satış ...